English Russian Ukrainian
Банер
Житомирська область PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Середа, 29 вересня 2010 14:09

Утворена в 1937 р. Центр області – Володарськ-Волинський район, с. Радичі.

Природні рекреаційно-туристичні ресурси. Більша частина області (південна і південно-східна) лежить у межах Придніпровської височини, північну і північно-східну частини займає Поліська низовина. Тривалість періоду з температурою понад +100С – 158 днів. Помірно-комфортний клімат.

Види рекреації та туризму. Пізнавальний, спортивний туризм; пішохідний, водний туризм.

Тури.тур «Шляхами гетьманів України» (Іван Виговський, Павло Тетеря та ін.) (фрагмент), тур «Шляхами видатних вчених і винахідників» (С.П.Корольов) (фрагмент), тур «Славетні мандрівники та першопрохідці» (М.М.Миклухо-Маклай) (фрагмент), тур «Шляхами лідерів Духу і Волі» (Я.П.Батюк) (фрагмент), тур «Шляхами великих емігрантів» (Джозеф Конрад) (фрагмент), виробничі тури (унікальні підприємства, виробництва та технології) (гранітні кар’єри, смт.Баранівка), науковий геологічний туризм (м.Володарськ-Волинський, м. Коростишів, м. Овруч, с. Дениші Житомирського р-ну, с. Головине Черняхівського р-ну, с. Турчинівка Чуднівського р-ну та ін.).

Рекреаційно-туристичний цикл. Сезонний (літній)

Об’єкти туризму

Туганівський заказник (площа 245 га, Новоград-Волинський р-н; лісовий заказник загальнодержавного значення).

м. Бердичiв: Варвари костел, 1826 р., охоронний № 1093. Трьохнефна базиліка у традицiйних спрощених формах барокко; цегла. Мiсце заручення великого французького письменника Оноре де Бальзака та Евелiни Ганської (меморiальна дошка з барельєфом письменника).

м. Бердичiв: Кармелiтський монастир, XVI–XVIII ст., охоронний № 155. Монастир-фортеця «босих кармелiтiв» розташований на правому березi р. Гнилоп’ятi на мiсцi замка, який було побудовано в кiнцi XVI ст. У замку в 1627 р. засновано монастир. Барокко. Гранiт, мармур, цегла, чавуннi брами. У будiвництвi підземного Марiїнського костелу (1634) приймали участь архiтектор-iнженер Я. де Вiтт, архiт. Г.Тарнавський, iталiйський художник В.Фредериче. У 1648 р. монастир-фортецю було взято вiйськом Б.Хмельницького. У 1919 р. на баштi-дзвiнницi розмiщався командний пункт М.О.Щорса. З 1928 р. – iсторико-архiтектурний заповiдник. У перiод нiмецької окупацiї – мiсце страти 960 радянських громадян.

Ружинський район, с. Верхiвня: садиба, кiнець XVIII–початок XIX ст., охоронний № 160; цегла. Палацевий ансамбль складається з палацу та костела, якi розташованi в парку. Садибу в 1847–1850 рр. вiдвiдував великий французький письменник Оноре де Бальзак. Садиба вiдноситься до найбiльш значних палацо-паркових ансамблiв класицизму в Украiнi. Музей О.де Бальзака.

 

Останнє оновлення на Четвер, 30 вересня 2010 12:33