English Russian Ukrainian
Banner
Дніпропетровська область PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 29 September 2010 14:08
There are no translations available.

Утворена в 1932 р. Центр області – Солонянський район (с.Новоолександрівка Дніпропетровського).

Природні рекреаційно-туристичні ресурси. Знаходиться в межах Придніпровської височини та Придніпровської низовини. Переважає рослинність справжніх степів. Тривалість періоду з температурою понад +100С – від 187 днів на півночі до 228 днів на півдні. Комфортний клімат.

Види рекреації та туризму. Діловий, пізнавальний, навчально-освітній туризм; пішохідний, водний туризм

Тури.тур «Шляхами гетьманів України» (Богдан Хмельницький, Іван Виговський та ін.) (фрагмент), тур «Шляхами видатних вчених і винахідників» (Д.І.Яворницький (Д.І.Еварницький), Б.М.Мозолевський) (фрагмент), виробничі тури (унікальні підприємства, виробництва та технології), тур «Місцями славнозвісних Січей та похованнями гетьманів України» (с.Капулівка та ін.) (фрагмент), тур «Шляхами великих емігрантів» (Ф.І.Шаляпін) (фрагмент).

Рекреаційно-туристичний цикл. Сезонний (літній).

Об’єкти туризму

Дніпровсько-Орільський заповідник (площа 3766 га, Верхньодніпровський, Царичанський р-ни).

м. Днiпропетровськ: Преображенський собор, 1830–1835 рр., охоронний № 149. Проект архiтектора О.Д.Захарова. Має високу архiтектурно-художню цiннiсть як споруда, в якiй вiддзеркалено традицiї та прийоми росiйської класичної школи перiоду її розвитку. Пiсля землетрусу 1888 р. будiвля практично не постраждала. Цегляний, хрестовокупольний, одноглавий. Реставрацiя 1975 р. Національна горна академія, 1900–1903 рр., охоронний № 1065. 12.10.1899 р. у Катеринославі було засноване вище горне училище (з 1912 р. – горний інститут), арх. А.М.Бекетов. Цегла, природне каміння. Тут працювали академіки та професори А.М.Терпигоров, М.М.Протид’яконов, Л.Д.Шевяков, Л.В.Писаржевський, П.Г.Рубін, В.П.Нікітін, В.М.Маковський, Д.І.Яворницький, виступав В.В.Маяковський.

Дніпропетровський район, с. Старi Кодаки: фортеця козацька, 1635 р., охоронний № 1083. Побудована на високому правому березi р. Днiпро французьким iнженером Г.Левассером де Бопланом. У 1656 р. у фортецi розмiстили лоцманську стражу, яка проводила через пороги купецькi човни. У 1699 р. у фортецi перебував Петро I, а у 1709 р. за його наказом вона втратила свiй статус. Кодацька фортеця – приклад фортифiкацiйної споруди XVII ст. та пам’ятка боротьби українського народу за визволення вiд нацiонального пригноблення. Земляну фортецю так званого староголландського типу (чотирикутник із бастiонами) оточували високi вали та рiв, через який у брами було перекинуто пiдйомник. Зберiглася невелика дiлянка валу фортецi.

 

Last Updated on Wednesday, 29 September 2010 16:07