English Russian Ukrainian
Баннер
Шпарага Тетяна Іліодорівна PDF Печать E-mail
Недоступен ни однин перевод.

Соціо-економіко-географ

Доцент кафедри країнознавства та туризму,

кандидат географічних наук, доцент

 

Народилася у місті Луцьку. У 1982 році закінчила Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки за спеціальністю "географія і біологія", кваліфікація «вчитель географії і біології». З 1982 по 1995 роки працювала на кафедрі економічної  і соціальної географії Волинського національного університету імені Лесі Українки (нині – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки) лаборантом, асистентом, старшим викладачем.

З 1984 по 1987 роки навчалась в аспірантурі Київського інституту народного господарства. У 1994 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук за спеціальністю 11.00.02 – економічна та соціальна географія у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на тему «Територіальна організація сфери обслуговування Волинського обласного суспільно-географічного комплексу» (науковий керівник - проф. Любіцева О. О.).

З 1995 року навчається в докторантурі, а згодом працює старшим науковим співробітником відділу проблем розвитку соціальної сфери Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України.

З 2000 по 2006 рік працює старшим викладачем та доцентом кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Київського національного торговельно-економічного університету.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працює з 2006 року. Доцент кафедри країнознавства та туризму з 2008 року.

Наукові інтереси: економіка соціальної сфери, географія послуг, економіка та організація ресторанної справи, економіка та організація музейної справи, міжнародний туризм.

Автор та співавтор понад 70 наукових і навчально-методичних праць.

Основні наукові праці: «Єврорегіон Буг: Волинська область»: монографія (1997), «Продуктивні сили України: прогноз розвитку і розміщення на період до 2010 р.»: монографія (2000), «Соціальна сфера в умовах трансформації економіки»: монографія (2000), «Економіка соціально-культурної сфери»: економічна енциклопедія у 3-х т (2000), «Світовий ринок товарів та послуг»: підручник у 2-х ч. (2006), «Географія світового господарства»: підручник (2011).

Викладає курси: «Міжнародний туризм», «Міжнародні організації в туризмі», «Методи досліджень міжнародного туризму», «Технології обслуговування в туризмі», «Географія послуг», «Організація екскурсійних послуг та музеєзнавство» та ін.