English Russian Ukrainian
Банер
Е PDF Друк E-mail

А Б В Г Д Е Є Ж З И І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Екзотичність території - ступінь контрастності місця відпочинку і місця постійного проживання.

Екологічна місткість регіону - кількісно виражена здатність природного або природно-господарського комплексу підтримувати необхідну соціально-екологічну рівновагу на певній території. Е.м.р. можна уявити у вигляді граничної можливості природного середовища даного регіону (з його природно-ресурсним потенціалом, з урахуванням наявних природоохоронних засобів) протистояти деградації під впливом антропогенного і техногенного навантаження.

Екологічні стежки - екскурсійні маршрути, які прокладаються в межах найбільш відвідуваних територій з метою духовного і фізичного розвитку особистості. Початково такі маршрути маркірувались поблизу заповідних територій та пам'яток природи (національний парк "Лахемаа" в Естонії).

Економічне районуваннянауково обґрунтований поділ країни або великого регіону на економічні райони, що історично склалися або формуються у процесі розвитку продуктивних сил і об’єктивно відбивають територіальний поділ праці.

Економічний район територіально цілісна частина національної економіки, яка має виробничу спеціалізацію і через суспільний поділ праці (загальний і географічний) пов’язана з іншими частинами в єдиному економічному комплексі країни.

Ексурсанти - особи, яким надаються послуги з організації подорожей на території країни, що не перевищують 24 годин, у супроводі фахівця-екскурсовода за заздалегідь складеними маршрутами з метою ознайомлення з пам’ятками історії, культури, природи, музеями, з визначними місцями тощо.

Екскурсознавствогалузь теоретичних знань, яка вивчає проблеми моделювання ідеальної екскурсії та впливу екскурсії на свідомість людей; практичних методів підготовки екскурсій, техніки їх проведення, підготовки екскурсоводів.

Екскурсійний пункт - поселення з невеликим культурно-істоичним потенціалом спеціалізованої тематики і мінімальним набором необхідних інфрастуктурних об'єктів, що забезпечують надання спеціалізованих екскурсійних послуг.

Ефективність ТРС - властивість, що ставить у відповідність витратам ресурсу досягнутий при цьому результат; відбиває ступінь досягнення мети при фіксованих витратах ресурсу.