English Russian Ukrainian
Банер
Г PDF Друк E-mail

А Б В Г Д Е Є Ж З И І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Географія туризмунаука про туристсько-рекреаційні форми природокористування, які складаються в певних умовах території під впливом системи стимулюючих, стабілізуючих чи лімітуючих чинників природного, соціально-економічного, ринкового характеру.

Геокваліметрія - наука про вимірювання якостей геосистем, пограничний науковий напрям, метою якого є оцінка природних умов і ресурсів.

Гірськолижна станція - рекреаційне підприємство (низова РС), до складу якого входять житловий комплекс, механічні підіймачі, лижні траси, автомобільні стоянки тощо.

Гомогенні рекреаційно-туристські ресурсисоціальні та природні об’єкти, явища, події, походження яких тісно пов’язане як із територією (де вони розташовані або відбувались), так і з територією тієї зарубіжної країни, в межах якої даний об’єкт, явище, подія первісно виникли.

Гостинність - система зі створення комфортного перебування подорожуючого поза місцем постійного проживання. До цієї системи входять послуги розміщення, харчування та інші додаткові послуги (побутові, фінансово-банківські, інформаційні, медичні, спортивно-оздоровчі, культурно-просвітницькі), необхідні подорожуючому для повноцінної життєдіяльності, та послуги дозвілля, які урізноманітнюють подорож.

Готель - підприємство будь-якої організаційно-правової форми та  форми  власності,  що складається із шести і більше номерів та надає  готельні  послуги  з  тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням.

Готелькомерційне підприємство, спеціалізоване на наданні послуг розміщення, харчування та інших додаткових послуг, що забезпечують безпечну й комфортну життєдіяльність людині, яка тимчасово перебуває поза місцем постійного проживання. Готелем може називатися тільки те підприємство, потужність якого становить не менше 10 місць (номерів) і яке гарантовано може забезпечити послуги розміщення й харчування (в обсязі не менше сніданку) та надати інші послуги за заздалегідь обумовлену плату. Є найбільш поширеним стаціонарним типом закладу розміщення туристів, який характеризується високим рівнем матеріально-технічної бази та сервісу, широкими можливостями організації комплексного обслуговування.

Готельна  послуга - дії (операції) підприємства з розміщення споживача шляхом надання номера (місця) для тимчасового проживання в  готелі,  а  також  інша  діяльність, пов'язана з розміщенням та тимчасовим проживанням. Готельна послуга складається з основних та додаткових  послуг, що надаються споживачу відповідно до категорії готелю.

Готельні послуги основні - обсяг послуг готелю (проживання, харчування тощо), що включається до ціни номера (місця) і надається споживачу згідно з укладеним договором.

Готельні послуги додаткові - обсяг послуг,  що не належать до основних послуг готелю, замовляються та сплачуються споживачем додатково за окремим договором.