English Russian Ukrainian
Банер
Б PDF Друк E-mail

Терміни з туризму та рекреації

А Б В Г Д Е Є Ж З И І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Балунінг - катання туристів на повітряних кулях (теплових аеростатах, теплових повітряних кулях), прогулянка, подорож на них.

Безпека в  галузі   туризму -   сукупність   факторів,   що характеризують  соціальний,  економічний,  правовий  та інший стан забезпечення прав і законних інтересів громадян, юридичних осіб та держави в галузі туризму.

Біосоціальні рекреаційно-туристські ресурсиспецифічна складова рекреаційно-туристських ресурсів, яка об’єднує культурно-історичні та інші об’єкти, пов’язані з певним життєвим циклом (епізодом) тієї чи іншої видатної особи (народження, діяльність, перебування, смерть (загибель), поховання).

Блок-чартер - чартер, що обумовлює оренду певної частини транспортного засобу на один або декілька регулярних рейсів.

Ботельготель на воді, який передбачає можливість використання різноманітних плавальних засобів для розміщення туристів.

Бронювання - процес  замовлення  замовником  готелю  основних і/або  додаткових  послуг  у певному обсязі,  з метою використання послуг в  обумовлені  терміни  конкретним  споживачем  або  групою споживачів.

Бюджет часу - система показників, що характеризують розподіл затрат часу за видами його використання як окремої людини та ії сім'ї, так і певної групи населення. На основі аналізу Б. ч. розробляють заходи щодо раціоналізації праці, організації побуту та відпочинку.

Бюро обслуговування - бюро при готелі, що здійснює обмін ваучерів на турдокументи, валютно-фінансові операції, пов'язані з перебуванням іноземного туриста в країні, забезпеченням його транспортом і квитками для відвідування культурно-видовищних закладів, організацією медичної допомоги.

Будинки, пансіонати, бази та інші заклади відпочинку заклади, що призначені для відпочинку населення, в яких відпочиваючі протягом певного терміну розміщуються і харчуються або тільки розміщуються. Такі заклади можуть діяти протягом цілого року (цілорічні) або протягом сезону (сезонні). Місця враховуються у місяць максимального розгортання.

Будинок відпочинку - рекреаційне підприємство (низова ТРС), що характеризується різноманітними циклами рекреаційних занять і переважним використанням ресурсів прилеглої території.

Бунгалобудинок у вигляді легкої споруди з верандою. Їх використання в обслуговуванні туристів найбільш характерно для тропічних районів (Індія, США, острівні держави Тихоокеанського регіону, Карибського субрегіону).