English Russian Ukrainian
Banner
Хорватія PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 02 November 2010 09:05
There are no translations available.

Туристичні «символи»: Історичний центр Дубровніка, Колізей в Пулі, острови, пиво «Карловачко», вино острова Хвар, море­продукти, морські їжаки, мереживо, вироби з вовни та шкіри.

Найцікавіші музеї - Міський, Природничо-історичний, Археологічний, Етнографічний, Наївного мистецтва, Галерея ім. Штроссмайєра, Сучасна галерея, Мімара (Заґреб), Й. Броз Тіто, Етнографічний (Кумровець), Археологічний, Історичний (Пула), Морський, Хорватських старожитностей, Галерея скульптора І.Мештровіча (Спліт), Краєзнавчий (Ровінь), «Тіто на Бріюні» (Вєлікі-Бріюні), Церковного мистецтва, Національний, Етнологічний (Задар).

Основні національні парки - Плітвіцькі Озера, Крка, Млет, Рисняк, НІ'лебіт, Бріюні, Корнаті, Пакленица.

Фізико-географічні рекорди: вершина - г. Динара (1831), річка - Сава, острів - Крк.

Посольство в Україні: Київ, вул. Артема, 51/50. Телефон 216-24-96

Посольство України: Заґреб, 10000, вул. Вовчарська, 52. Телефон В-10-3851-461-62-96.

Туристичні формальності: віза.

Хорватія має всі необхідні складові для успішного розвитку туристичної індустрії. З фізико-географічної точки зору - це мальовничі і надзвичайно різноманітні ландшафти придунайської низовини на сході, гір­ських хребтів (Велебіт, Дінара та Ін.) в центрі і на заході, та численних островів Адріатики. Гори, що нависають над затишними бухтами моря, в якому розкидані сотні островів - це візитка Далмації. Район півострова Істрія дещо програє у цьому плані, однак саме тут концентрується біль­шість піщаних пляжів країни. Загалом біля узбережжя країни знаходиться 1185 островів (загальна протяжність берегової лінії 5835 км).

Для узбережжя властивий середземноморський тип клімату із сухим і спекотним літом та м'якою і вологою зимою. Оптимальні умови для відпочинку встановлюються тут у період з середини червня до Кінця вересня. Так, у липні одними з найкращих місць для відпочинку в усьому Середземномор'ї є курорти південної, а в серпні - північної частини Хорватії. Популярними приморськими курортами Хорватії є Дубровнік, Кавтот, Спліт, Макорска, Пула, Опатія, Троґір, Цріквеніца, Рієка, Порєч, Пула, о-ви Хвор, Брач, Крк, Корчула, Црес тощо. Певним мінусом для окремої категорії відпочиваючих може стати переважання в Далмації галькових та кам'янистих пляжів і велика кількість мор­ських їжаків. Однак, все це компенсується прозорістю води, широкими можливостями для дайвінґу і яхтингу, унікальним поєднанням приро­ди, історико-культурної спадщини І гостинності місцевого населення. Приморські курорти Хорватії - о. Локрум (Дубровнік) - є визнаними центрами на туризму.

Гірським районам Хорватії властива тривала і багатосніжна зима, тому країна має чудові можливості для розвитку зимових видів туриз­му. В кількох кілометрах від моря знаходяться гірськолижні курор-І ти ДельнІци, Мркопаль, Бєлоласіцо, Платак, а в околицях Загреба -Мєдвєдніца.

Дінарське нагір'я - це один з районів поширення карсту. Створені природою ландшафти - печери, штольні, каньйони, улоговини - є ціка­вими об'єктами природи. Унікальним є ландшафт місцевості в районі НПП Плітвіцькі озера. Згідно легенди, королева довго молилася про дощ і, коли молитва була почута, з неба хлинули потоки води, які до країв заповнили близько 20-ти озер, утворивши безліч водоспадів. Не менш цікавими є численні водоспади національного парку Крка, прибережний каньйон Поклєніцкого національного парку, скелясті береги Башки (о. Крк) тощо. Мальовничі краєвиди островів найкраще презентують національні парки Млєт, Бріюні (на островах знаходиться літня резиденція Броз Тіто), Ошак та Корнаті.

Давню Історію використання мають бальнеологічні ресурси країни, на основі яких тут функціонують курорти Вараждинске Топліце, Дарувар, Істарске Топліце, Крапінске Топліце, Ліпік, Іеанич-Ґрад, Струбічке Топліце, Біоковка, Бізовач, Вела-Лука (о. Корчула).

Надзвичайно різноманітна і цікава історико-культурна спадщина є переплетінням хорватських, австрійських та венеціанських впливів.

Міста Далмації мають типово середземноморську архітектуру і неповторну атмосферу. Загальновизнаним центром туризму, навіть не зважаючи на численні руйнування в результаті пожеж, землетрусів, війн, є Дубровнік, Місто - справжня перлина фортифікації та архітек­тури. Мармурові площі і круті вулички, монастирі та церкви, палаци і фонтани створюють неповторну атмосферу старовини. Серед найви­значніших об'єктів міста: міські мури, палаци Спонза, і ректора; фонтан Онофріо; церква св. Блаже; францисканський, єзуїтський та домінікан­ський монастирі; колона Орландо.

Палац Діоклетіана в Спліті, збудований у 305 році, являє собою цілий комплекс будівель Старого міста на площі в 30000 тис. м2, оточе­них стіною. Серед них: мавзолей Діоклетіана, перетворений на собор, храм Юпітера, Перістіль, Вестибюль, ратуша, сфінкс тощо. Поблизу міста знаходяться руїни давньоримського міста Салони. Насичені пам'ятками архітектури та ароматом романтики історичні центри Задара, Троґіра, Шібеніка [кафедральний собор св. Джеймса}.

Насичені пам'ятками історії, культури та архітектури також міста-курорти Старі-Ґрад, Хвар (пішохідні вулички дуже нагадують Венецію), Малі-Лошинь, Крк, Корчула (за переказами, саме тут народився Марко Поло), Башка тощо. Всі вони знаходяться на островах.

Пам'ятки давньоримської та візантійської епох, поряд із пізні­шими нашаруваннями, зберігають міста Істрії: Пула (римський амфі­театр, римський театр, тріумфальна арка Сєрґія, храм Авґуста, рату­ша), Порєч (руїни римських храмів, со6ор_ Ефразіам), Ровінь (собор св. Евфремії - найвищий в Істрії, францисканський монастир, акваріум, канал Лім), острів Раб.

Привабливим для туристів є Загреб - центр хорватського сенти­ментального мистецтва. Місто утворилося в результаті злиття середньо­вічних містечок Каптола і Ґрадца, і, по-суті, має два історичні центри. Особливо цікавими об'єктами столиці є собор св. Стефана, церкви св. Катерини та св. Марка, палац архієпископа та Баскі-Дворі (нині - пре­зидентський), вежа Лотршчяк, монастир св. Клари (нині Міський музей), Національний театр, пішохідна вуличка Івана Закварджіча, фунікулер, ботанічний сад, торговельна вулиця Іліца та овочевий ринок Каптоли. В цій частині Хорватії заслуговують на увагу Карловац, Осієк, Вуковар.

Найкращі зразки фортифікаційних споруд знаходяться у Хварі, Исіраждіні, Рієці, Кніні.

В липні та серпні в Дубровніку, Спліті, Опатії та Загребі проходить багато фестивалів.

Для купання на курортах Далмації та численних островах потрібні гумові капці. Щоб зекономити на відпочинку, варто їхати або в червні, або у вересні.

Уважно переглядайте ціни та касові чеки, оскільки дуже пошире­ним явищем в усіх торговельних закладах є обман, тим паче, що ціни в сезон змінюються майже щодня. Не варто замовляти напої, які не вказані в меню, оскільки рахунок буде вдвічі більшим, ніж очікуваний.

У разі відмінного обслуговування в ресторанах, барах, таксі або гідом, у якості чайових достатньо заокруглити суму.

Last Updated on Tuesday, 02 November 2010 09:06