English Russian Ukrainian
Banner
Ватикан PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 18 October 2010 11:40
There are no translations available.

Офіційна назва. Держава-місто Ватикан -Stato della Citta del Vaticano(італ. мовою); State of the Vatican City(анг. мовою). Є центром католицької Церкви і резиденцією її глави - Папи Римського.

Географічне розташування - у західній частині Риму, столиці Італії, на пагорбі Монте-Ватикано - звідки й походить назва. Межує з Італією (спільний кордон - 3,2 км).

Площа території - 0,44 кв. км (найменша держава світу).

Чисельність населення - біля 1 тис.  осіб ( 2005 р.). Населення багатонаціональне, переважають італійці і швейцарці. Ватиканське громадянство мають 921 чол.

Столиця - Ватикан

Площа території - 0,44 кв. км

Фізико-географічна характеристика. Ватикан знаходиться у західній частині Рима, столиці Італії, на території резиденції глави католицької церкви Папи римського, на пагорбі Монте-Ватикано - звідки й походить назва. Межує з Італією (спільний кордон - 3 км). Клімат. За кліматичними особливостями Апеннінський півострів, де розташований Ватикан - типово середземноморський район. На його територію поширюється тепле літо. Зими м'які, з достатньою кількістю погожих сонячних днів, однак зимові заморозки заважають достиганню цитрусових. Контрасти середніх температур найхолоднішого і найтеплішого місяців зменшуються з півночі на південь. Середні температури січня - від 0 С до +12 С, липня - від +20 до +28 С. Опади у вигляді дощу випадають переважно взимку. Річна кількість опадів - 660 мм. У географічному розміщенні опадів чітко простежується тенденція до їх збільшення з висотою. Зазвичай опади над територією Ватикану утворюються за рахунок змішування повітряних мас з різними температурами і різним вмістом водяної пари під час проходження циклонів. Рідкі опади часто випадають у вигляді коротких руйнівних злив. Рослинний світ. Ватикану відрізняється своїм розмаїттям та окремими екзотичними видами рослин, що ростуть у Ватиканських садах. Ватиканські сади простягаються на захід від Ватиканського палацу і обмежені стінами фортець, що зводилися різними папами починаючи з епох Відродження і Барокко.
Last Updated on Monday, 18 October 2010 11:55