English Russian Ukrainian
Banner
Андора PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 18 October 2010 09:42
There are no translations available.

Офіційна назва. Князівство Андорра ( Principat d'Andorra- каталанська мова, Principado de Andorra - іспанська, Principaute d'Andorre- французька).

Географічне положення. Держава розташована на південному заході Європи в Східних Піренеях. На півночі і сході межує з Францією, на заході і півдні - з Іспанією. Виходу до моря не має.

Площа території. 467,8 км.кв.

Кількість населення. 83,14 тис. осіб, з них 30,4 тис. осіб - андорці; 27,476 тис. осіб - іспанці; 13,519 тис осіб- португальці; 5,2 тис. осіб - французи; 6,156 тис. осіб- інші(грудень 2007 р.).

Столиця. Андорра-ла-Велья. Населення. 24, 574 тис. осіб (грудень 2007 р.)

Адміністративний устрій. 7 громад (приходів).

Офіційна  мова. каталанська, іспанська, французька.

Релігія. 99% - католики.

Грошова одиниця. євро=100 євроцентів.

Національне свято.8 вересня - День Богородиці Мерітксельської(1278 р.) покровительниці Андорри)

Державний прапор. Прапор Андорри являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох вертикальних нерівних синьої, жовтої і червоної смуг. У центрі середньої жовтої смуги - герб Андорри. Цей триколір є прапором Андорри ще з XIX століття. Синій і червоний - кольори Франції, а жовтий і червоний - Іспанії: разом вони відображають франко-іспанське заступництво над Андоррою. У центрі прапора - щит із зображенням митри і палиці Урхельського єпископа і двох биків, які символізуючих спільне управління Франції і Іспанії; червоні смуги на жовтому тлі - кольори Каталонії і Беарна. Девіз на щиті:  "Разом ми сильніші!" (варіант у конституції -  "Доброчесність, єдність, сила") - (Virtus unita fortior). Прапор було прийнято в 1866 р.

Фізико-географічна характеристика. Завдяки розташуванню у східній гряді Піренейських гір, територія Андорри складається переважно з гірського ландшафту. Середня висота гір у Андоррі близько 1996 метрів (6549 футів). Найвища точка — гора Кома-Педроса (2942 м) на заході країни біля кордону з Іспанією і Францією. Гори тут наче перерізані трьома вузькими долинами у формі літери "Y". Найнижча точка — долина річки Валіра на кордоні з Іспанією на півдні (870 м). Гідрографія. Річки країни — гірські, зазвичай з швидкою течією і вузькими долинами, мають джерела біля кордону з Францією і зазвичай є притоками Валіри. Інші річки на території країни протікають впродовж декількох кілометрів, впадаючи в іспанські річки. Клімат в Андоррі подібний до помірного клімату країн-сусідок, але її розташування високо в горах забезпечує взимку більше снігу та трохи прохолоднішу погоду влітку. На середніх висотах (до 2000 м) схили гір покриті хвойними і змішаними лісами, вище — субальпійські і альпійські луги. Опадів випадає 1000—2000 мм на рік. Зима в горах сніжна, що дозволяє розвивати гірськолижні курорти.

Туризм. Туристична галузь 80% ВВП країни дає туристична галузь. За оцінкою, Андорру щороку відвідують до 9 млн туристів. Влітку їх приваблюють мальовничі гірські ландшафти та пам'ятники Середньовіччя (у країні близько 50 церков ХІ-ХІІІ ст., історична резиденція Генеральної ради — Будинок долин, збудований у 1580 р., та ін.). Взимку Андорра стає «раєм» для любителів гірськолижного спорту. Проте більшість іноземців приїжджають до Андорри на один день із сусідньої Франції та Іспанії, аби зробити вигідні покупки, користуючись нижчими цінами — у країні відсутнє мито на багато товарів. Зниження митних тарифів у державах ЄС обмежило перевагу Андорри. Розвиток туризму залучив до Андорри іноземні капіталовкладення і сприяв розширенню будівництва та зростанню цін на земельні ділянки. Держава бере мінімальну участь в управлінні економікою, і приватне підприємництво діє майже необмежено. Велику роль в економіці відіграє банківський сектор, який користується податковими пільгами, що існують в країні.

У світі Андорра відома, перш за все тим, що сніг у ній оголошений національним надбанням. Вона має п'ять гірськолижних курортів, що пропонують більш 300 км трас, технічному оснащенню і якості яких можуть позаздрити альпійські траси; 1200 гармат з комп'ютерною системою керування для нанесення штучного снігу; 300 комфортабельних готелів, 400 ресторанів і всі можливості для прекрасного відпочинку apres-skі;  зону вільної торгівлі і 6000 магазинів, де робить покупки вся Європа; західноєвропейський сервіс за східноєвропейськими цінами.
Але не тільки гірськолижні курорти залучають в Андорру туристів з усього світу. У числі архітектурних визначних пам'яток цієї країни – 45 романських церков і каплиць, руїни арабських фортець, а також безліч мальовничих мостів. У столиці, заснованій на початку ІX ст., особливий інтерес у туристів викликають церква Святого Арменола (XІ ст.), кустарні майстерні і колоритний будинок Каса де ла Валь ("Будинок Долин"), побудоване як парламентський палац країни ще в 1702 році. Відпочиваючи в Андоррі, варто відвідати міста Энкамп, Канилло, Ла Массана.
А ще в крихітній Андоррі чимало чудових музеїв.

Casa D'Areny Plandolіt (краєзнавчий), Ordіno. Музей розташований у садибі, побудованій в 1633 році. Вона належала знатному сімейству D'Areny Plandolіt. Багато приміщень – винні льохи, зал для гостей, їдальня, кухня, спальні, бібліотека і т.д. – дійшли до наших днів у первісному стані і дають наочне уявлення про життя цього роду протягом декількох сторіч.

Museu de lfa Mіcromіnіatura, Ordіno. Шедеври Миколи Сядристого – чудового українського майстра, визнаного кращим мініатюристом світу. Його роботи можна побачити тільки під мікроскопом, що збільшує зображення в 300 разів. Усі здобутки Сядристого – найтонша ручна робота. Основні матеріали, використовувані художником – золото, платина, а також папір, насіння фруктових дерев і навіть рисові зерна.

Casa de la Vall, Andorra la Vella. Один з найбільш видатних історичних пам'ятників Андорри. У цьому будинку з 1702 по 1978 рр. розташовувалася резиденція Генеральної Ради – органу, що формує склад парламенту, і вершилося правосуддя. Туристи можуть оглянути зал для гостей, кухню зі стародавнім начинням і зал Генеральної Ради, де проходили судові засідання й у знаменитій шафі за сімома замками зберігалася вся документація Ради.

Matrіoshka museu – Музей російських «матрьошок», Escaldes Engordany. У музеї представлені близько 200 російських «матрьошок». Крім того, туристам показують кіносюжет про історію цих національних російських ляльок і способи їхнього виготовлення.

Museu nacіonal de automobіl – Музeй автомобілів, Encamp. Тут можна здійснити захоплюючу подорож у часі, оглядаючи прекрасну колекцію різних засобів пересування – велосипедів, мотоциклів і автомобілів. Музей нараховує понад 90 автомобілів та більше 100 велосипедів, а також численні мініатюрні зображення.

Музей скульптури Vіladomat, Escaldes. У цьому музеї можна ознайомитися з роботами відомого каталонського майстра.

Музей православних ікон, Ordіno. У ньому представлені 100 здобутків російських, українських, болгарських майстрів.

Музей прикладного мистецтва, Ordіno. Мініатюри з дорогоцінних металів (макети Андорри, на яких у мініатюрі відтворено всі найбільш значні будівлі, що належать до спадщини романської епохи в Андоррі).

Encamp - спортивний комплекс. Encamp пропонує відвідувачам високорівневий спортивний центр, який включає в себе споруди, розміщені на двох площах: внутрішній і зовнішній. Відстань між цими площами не перевищує 500 метрів. Завдяки сучасним спорудам, оснащеним високоякісним спорядженням і чудовим робочим складом, Encamp був обраний найкращими спортивними командами й національними командами різних спортивних напрямків і розміщений у місцині, оточеній тишею, горами й сухим середземноморським кліматом. Комфортабельні споруди готелю й торговельний "free tax"' комплекс є ідеальним доповненням до запропонованих тут послуг.

Andorra la Vella – Escaldes. Справжньою перлиною князівства є її столиця - Andorra la Vella. До числа незаперечних переваг, які дає можливість проживання в комфортабельних готелях у столиці, додається ще одна - можливість всього за 15-20 хвилин дістатися до найближчих районів катання на регулярних автобусах (не плутати із SKI BUS). Частота руху автобусів у ранковий і вечірній час - 20-40 хвилин. Так само ви можете дістатися до районів катання Soldeu El Tarter і Pas de la Casa - Grau Roig, скориставшись безкоштовним автобусом, що надається нашою компанією двічі на день. А натішившись прекрасними спусками, Ви можете відвідати "Рай води" - релакс-центр Caldea, розташований в Escaldes (передмісті столиці). Водні ігри, фонтани, гейзери, паровий душ, каскад із чотирьох басейнів з гідромасажем, сауна, індо-романські бані, солярій, тренажерний зал, джакузі, масажні кабінети, VIP-клуб, бари й ресторани, тенісні корти, шопінг-центр - це аж ніяк не повний перелік послуг центру. Особливо зручний його час роботи для гірськолижників - до 23.00.

Encamp. Гостинне й досить велике для Андорри місто. Розташоване за 15 хвилин їзди на автобусі від центру Андорри. Дуже цікава колекція в міському музеї автомобілів. Розслабитися після катання Ви можете у великому спортивному комплексі, оснащеному 2 басейнами (для дорослих і дітей), майданчиком для гри у баскетбол, волейбол, міні-футбол, сквош, тренажерним залом, 2 саунами, масажним кабінетом, настільним тенісом, більярдом. У період Нового року й Різдва постійно влаштовуються дитячі свята. У 1999 році тут відкрився новий підйомник-телекабіна Funicamp, завдяки чому Encamp став значно привабливішим для гірськолижників. Funicamp - унікальна у своєму роді канатна дорога завдовжки більш як 6 км, що складається із 32 кабін, кожна з яких вміщує 24 людини. Рухаючись зі швидкістю 7,2 м/сек., кабіни доставляють лижників із містечка Encamp (1238 м) до вершини Collada D'Enradort (2506 м), розташованої поблизу від схилів Grau Roig, менш ніж за 15 хвилин! За допомогою підйомників, що зв'язують вершину Collada D'Enradort зі схилами Grau Roig, можна дістатися до будь-якої з трас курорту Pas de la Casa - Grau Roig. З Andorra la Vella до Funicamp кожні 15 хвилин з 8.00 до 21.00 курсує міський автобус.

Canillo. Canillo - маленьке містечко, розташоване за 5 км від гірськолижної станції Soldeu - El Tarter. Канатна дорога з 8-місними кабінами підніме Вас з висоти 1500 м (Canillo) на висоту 2100 м над рівнем моря, в містечко El Forn, де розташовується лижна школа, школа-садок для дітей від 3 років і ресторан. Звідси в містечко Pie de la Portella (2465 м) піднімається 4-місний крісельний підйомник, тут прокладені 2 нові траси: одна синя й одна червона. Основною визначною пам'яткою Canillo є льодовий палац - Palau de Gel. Критий каток розміром 30 х 60 м з чудовим освітленням і музичним супроводом. Усі, починаючи від наймолодших, отримують величезне задоволення від проведеного тут часу. Трибуни катка вміщують більш як 1600 осіб. Для любителів хокею на льоду надається спеціальне обладнання. А до 10-11 години ночі Palau de Gel перетворюється на місце наймоднішої тусовки. Сюди на нічну дискотеку на льоду з'їжджається вся молодь. У спорткомплексі також є критий басейн розміром 12,5 х 25 м, дитячий басейн, солярій, сауна, зал для гри у сквош, тренажерний зал, бар, більярд, зал ігрових автоматів, салон для відпочинку, магазин.

Курорти. Soldeu - El Tarter Недалеко від кордону з Францією, приблизно за 30 хвилин їзди від столиці розташувався один  з найпривабливіших районів катання - Soldeu El Tarter. Готелі розташовані поруч з нижніми станціями підіймачів на висоті 1710-1800 м. Траси тут на будь-який рівень складнощів: для початківців і для гірськолижників з хорошою спортивною підготовкою. Найдовша траса - 8,2 км. Ми рекомендуємо розпочинати освоєння гірськолижного простору Андорри саме з цього курорту, оскільки тут найбільша кількість зелених трас. А численні бари допоможуть відпочити від вражаючих трас.

Pas de la Casa - Grau Roig. Для любителів гірських лиж тут просто сніговий рай. Траси завширшки у два футбольних поля, багато з них, по суті - круті снігові стіни, оповиті ратраками. Вранці сніг нагадує гребінку, по якій лижі не просто ковзають - вони ширяють над схилом, немов на повітряній подушці. Всі готелі розташовані безпосередньо біля підіймачів, а якщо до кінця дня не залишиться зовсім сил, то можна скористатися послугами SKI BUS. На курорті досить велика кількість ресторанів, барів, дискотек, магазинів, пунктів прокату.

Ordino – Arcalis. Оточена фантастичними гострими вершинами і піками гірських хребтів (один з них зігнутий величезним півмісяцем, інший схожий на царську корону), долина нагадує помешкання гірських духів. Трас тут так багато, що виникає відчуття самотності. Стаєш на лижі і віддаєшся владі швидкості, і ніхто, і ніщо не заважає тобі випробувати відчуття польоту. На курорті в основному переважають апартготелі.

Pal – Arinsal. З трьох сторін долина закрита потужними гірськими хребтами, які створюють виключно м'який комфортний мікроклімат. Багато розлогих, зручних трас для навчання, але є і складні круті схили. Затишне сонячне кафе, розташоване безпосередньо на станції підіймачів допоможуть додати Вам сил і з новим подихом поринути у вечірнє життя курорту.

Економіка. ВВП За даними на 2004 р., ВВП Андорри становив 1,84 млрд дол. США, або 24 тис. дол. на душу населення. Реальне зростання ВВП у 2000 р. обчислювалося 3,8 %. У бюджеті країни доходи перевищують витрати (відповідно, 385 і 342 млн дол.). Податки на фінансові організації, опалювання та імпорт становлять велику частину державних доходів. Рівень інфляції становив у 2000 р. близько 4,3 %. Грошова одиниця — євро.

 

 

Last Updated on Monday, 18 October 2010 10:18