English Russian Ukrainian
Банер
Сумська область PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Середа, 29 вересня 2010 14:16

Утворена в 1939 р. Центр області – Білопільський район, с. Рижівка.

Природні рекреаційно-туристичні ресурси. Основну частину займає Полтавська рівнина, на заході заходять відроги Середньоруської височини. Характерні хвойні та широколисті ліси, а також рослинність лучних степів. Тривалість періоду з температурою понад +100С – 149–161 день. Помірно-комфортний клімат.

Види рекреації та туризму. Пізнавальний туризм; пішохідний туризм.

Тури.тур «Гетьманські столиці» (Глухів), тур «Шляхами гетьманів України» (Іван Брюховецький, Іван Мазепа, Данило Апостол, Демко Многогрішний та ін.), педагогічні тури (А.С.Макаренко, К.Д.Ушинський), тур «Славетні мандрівники та першопрохідці» (О.К.Булатович), тур «Шляхами видатних вчених і винахідників» (О.О.Потебня, І.Т.Швець), тур «Шляхами лідерів Духу і Волі» (генерал В.С.Петров), тур «Шляхами українських меценатів і промисловців» (Харитоненки, Н.А.Терещенко)

Рекреаційно-туристичний цикл. Сезонний (літній)

Об’єкти туризму

Шелехівське озеро (площа 7 га, Лебединський р-н; гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення);

Боромля (Конотопський р-н; зоологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, унікальне урочище на лівому березі р. Сейму).

м. Тростянець: Круглий двір, 1749 р., охоронний № 1547. Входив до складу великої садиби, побудований для цирку, манежу та господарських потреб. Елементи готики. Цегла. Найбільш давня громадська споруда Східної України, унікальна за своїм об’ємно-просторовим рішенням і призначенням.

м. Тростянець: Парк «Нескучне», початок ХІХ ст. Модерн. Цегла, природне каміння. Одне з найстаріших насаджень дуба з супутніми породами до 270 років (ясеня, липи, клена та ін.). Штучні насадження туї, горіха, дуба червоного, оксамиту, сосни чорної, модрини.

Шосткинський район, с. Гамаліївка: Гамаліївський (Харлампієв) монастир, початок XVIII ст., охоронний № 1553. Природне каміння, цегла. Заснований у 1702 р. як скит. У 1713 р. заснований монастир. Єдиний за архітектурним стилем (якому притаманна суворість) в архітектурно-історичному надбанні України.

Останнє оновлення на Четвер, 30 вересня 2010 14:41